Schedule

Bell Schedule
7:45   Class Starts
7:50   Tardies Recorded
10:00 Take Attendance
3:00   Dismiss Class
3:05   Dismiss from School

CHE Master Schedule 2021-2022

TEACHER

CLASS

ROOM

CONFERENCE/CAMP

LUNCH

RECESS

HEAD START

Grimes, Cynthia

SC

618


10:40-11:10

8:45-10:00

Sanchez, Mairen

SC

615


10:40-11:10

8:45-10:00

KINDERGARTEN

Cannon, Kaye

SC

506

1:10-2:10

11:00-11:30

9:30-10:00

Dean, Kaitlyn

SC

505

1:10-2:10

10:57-11:27

9:30-10:00

Everett, Elaine

DL-Eng

503

1:10-2:10

10:51-11:21

9:30-10:00

Fleener, Matt

SC

507

1:10-2:10

10:42-11:12

9:30-10:00

Farris, Kailey

SC

501

1:10-2:10

10:45-11:15

9:30-10:00


SC

502

1:10-2:10

10:48-11:18

9:30-10:00

Vega, Elizabeth

DL-Sp

504

1:10-2:10

10:54-11:24

9:30-10:00

FIRST

Hannath, Rebecca

SC

103

12:00-1:00

11:18-11:48

10:00-10:30

Hinojosa, Ashley

DL-Eng

106

12:00-1:00

11:03-11:33

10:00-10:30

Marino, Rebecca

SC

104

12:00-1:00

11:15-11:45

10:00-10:30

Novosad, Jennifer

SC

105

12:00-1:00

11:09-11:39

10:00-10:30

Rueda, Myrna

DL-Sp

101

12:00-1:00

11:06-11:36

10:00-10:30

Sievers, Kaelen

SC

102

12:00-1:00

11:12-11:42

10:00-10:30

Westbrook, Jaclyn

SC

107

12:00-1:00

11:21-11:51

10:00-10:30

SECOND

Gonzalez, Graciela

DL-Math/Sc

206

10:20-11:20

11:30-12:10

1:40-2:10

Harris, Julie

Math/Sc

205

10:20-11:20

11:36-12:06

1:35-2:05

Pitts, Emily

ELA/SS

203

10:20-11:20

11:45-12:15

1:30-2:00

Schorlemmer, Amy

Math/Sc

204

10:20-11:20

11:42-12:12

1:30-2:00

Schwertner, Tamra

ELA/SS

202

10:20-11:20

11:39-12:09

1:35-2:05

Velasco, Catherine

DL-RLA/SS

201

10:20-11:20

11:33-12:03

1:40-2:10

THIRD

Belcher, Paige

ELA/SS

301

9:10-10:10

12:00-12:30

12:30-1:00

Goodman-Lopez, Monique

Math/Sc

305

9:10-10:10

12:03-12:33

12:33-1:03

Solis, Bonifacio

DL-M/Sc

304

9:10-10:10

12:09-12:39

12:39-1:09

Stover, Becky

Math/Sc

306

9:10-10:10

11:57-12:27

12:27-12:57

Vargas, Patricia

DL-RLA/SS

303

9:10-10:10

12:12-12:42

12:42-1:12

Wilhite, Callie

ELA/SS

302

9:10-10:10

12:06-12:36

12:36-1:06

FOURTH 

Friedrich, Amber

Math/Sc

402

8:00-9:00

12:21-12:51

11:51-12:21

Grogan, Daneen

Math/Sc

403

8:00-9:00

12:27-12:57

11:57-12:27

Harris, Angie

ELA/SS

405

8:00-9:00

12:24-12:54

11:54-12:24

Krisciunas, Sandra

DL-Math/Sc

406

8:00-9:00

12:15-12:45

1145:-12:15

Mendoza, Dora

DL-RLA/SS

401

8:00-9:00

12:18-12:48

11:48-12:18

Wright, Stacie

ELA/ SS

404

8:00-9:00

12:30-1:00

12:00-12:30

CAMP

Holt, Sharon

Art

619

2:10-3:00

11:25-11:55

NA

Woodard, Bethany

Music

805

2:10-3:00

11:25-11:55

NA

Wellmann, Todd

PE

812

2:10-3:00

11:25-11:55

NA

Adams, Chudney

Computer

517

2:10-3:00

11:25-11:55

NA

Website by SchoolMessenger Presence. © 2021 Intrado Corporation. All rights reserved.